Neked is van mondanivalód?
Adj képet kritikádnak, és mi utcára visszük!
Az elmúlt év hozadékai és a Covid-19 járvány okozatai a digitális jelenlétet gyakorlatilag kötelezővé tették. Közben a minket érő képáradat mértéke folyamatosan növekszik, az online zajban politikai vezetők, sztárok, szolgáltatások, vallási felekezetek és mozgalmak próbálják elérni a figyelmünket, reklámok zuhataga ömlik ránk. Ebbe a fajta digitális szmogba lépve megannyiszor kénytelenek vagyunk metaforikus értelemben egyéni maszkot használni, mely afféle szűrőként szolgál a friss ingerek megválogatásakor és magunkhoz vételekor.
A Publicritic pályázatra bárki jelentkezhet, állampolgárságtól függetlenül, aki a 18. életévét betöltötte és hajlandóságot érez a kritikai megfogalmazásra. Nevezni csak egyéni úton lehetséges.
A beküldendő alkotások a digitális szmog hívószóra hallgatnak. 2020-nál régebben készült munkák nem nevezhetők. Minden pályázó legtöbb 3 pályaművel nevezhet.
A pályázatra nevezni kizárólag a JELENTKEZEM gombra kattintva lehet.
A munkákat az innen letölthető sablonba kérjük belehelyezni.
4x3 méretarány, PDF formátum, 300 DPI felbontás, CMYK állomány. A digitális fájlok mérete nem haladhatja meg a 100 MB-ot. Fájlok elnevezése: vezetéknév_keresztnév_munkacím. (A nevezési űrlapon szükséges feltüntetni az alkotások címét a pályázó anyanyelvén és angolul.)
Javasoljuk a vektoralapú munkák készítését, tekintettel arra, hogy a beválogatott pályaművek lehetőség szerint óriásplakátként fognak megjelenni Nagyvárad utcáin.
A Publicritic zsűrijét elismert tervezőgrafikusok és képzőművészek alkotják, az általuk beválogatott alkotások lehetőség szerint city-light poszterek formájában, a díjazott alkotások pedig billboardok formájában lesznek kiállítva Nagyvárad utcáin.
Ferenczy Noémi-díjas tervezőgrafikus, egyetemi docens, a budapesti Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Tervezőgrafika mesterszakának vezetője. A Stalker Studio grafikai és kommunikációs tervezőiroda alapító vezetőjeként többek között olyan vizuális arculati programok kialakítása fűződik a nevéhez, mint a Magyar Állami Operaház, a Magyar Nemzeti Galéria, a Design Hét Budapest, vagy az MKB Bank. A HVG print kiadásának 2010-es lapterve és a Magyar Narancs arculata és címlapjai mellett számos könyv grafikai és tipográfiai tervezője. Az Embléma.hu és a Plakát.hu címen megjelent szakmai könyvek szerkesztője és kiadója. Tervező tevékenységét számos hazai és nemzetközi díj ismeri el.
Képzőművész, designer. A Magyar Képzőművészeti Egyetem intermédia szakán diplomázott. A Pécsi Tudományegyetem doktori iskolájába járt, jelenleg az Egri Vizuális Művészeti Intézet Média és Design Tanszék oktatója. Munkái között megtalálhatók konceptuális művek, grafikák és design objektek, helyspecifikus installációk, kinetikus és mozgóképes alkotások is. 2001 óta rendszeresen részt vesz magyarországi és nemzetközi kiállításokon, művészeti projektekben, rezidens programokban és workshopokon Európától Ázsiáig, alkotóként és szervezőként egyaránt.
Berg Andrea művészettörténész megfogalmazásában „munkái mind műfaji határokat feszegető alkotások, metszéspontjukban világunk összefüggéseit művészeti eszközökkel boncolgatják és általánosan jellemző rájuk a mély gondolatiság. A szofisztikált szimbólumokkal operáló művek önreflexióra sarkallnak.”
Sokféle területen és médiumban dolgozik, számos technikát kipróbált alkotói tevékenysége során. Hiszi, hogy minden kísérlet különleges, mert nehéz pontosan megjósolni, mi jön létre a folyamat végén, és mit vált ki a befogadóból, ugyanakkor ez a bizonytalansági faktor is hozzájárul a folyamatos felfokozott alkotói állapothoz. A legnagyobb motivációt abban látja, hogy az alkotás során létrejön egy addig nem létező entitás, egy konstelláció, ami után a dolgok folyása – még ha kis mértékben is – de megváltozik.
Bár az utóbbi években az indusztriális hangulat meghatározó és vissza-visszatér, ugyanúgy szereti a low- és high tech anyagok, eszközök használatát. Munkái interakcióra késztetnek – hiszen művészet és élet nem szétválasztandó területek. A művészetben és a hétköznapokban is a balansz megtalálására, megtartására törekszik, a helyes irány és az iránytű folyamatos felülvizsgálata révén.
Tanulmányait Székelyudvarhelyen, Marosvásárhelyen és Bukarestben végezte. 2015-ben a Magyar Képzőművészeti Egyetemen nyerte el a DLA fokozatot. 1999 óta Budapesten él. Jelenleg a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem képzőművészet szakának adjunktusa. Képzőművészeti és tervezőgrafikai alkotásaival számos országos és nemzetközi kiállításon vett részt.
Újabban, úgy az oktatásban, mint vizuális művészeti tevékenységében az autonóm és alkalmazott művészeti területek összefüggései, illetve ezek egymásra vetülésének lehetőségei érdeklik. Meggyőződése, hogy minden alkotás – így a művészeti alkotás is – akkor maradandó, ha haladó, és akkor haladó, ha kritikai.
A pályázatra való nevezéshez kattints a weboldalon található JELENTKEZEM gombra. Az ezt követően megnyíló Google Forms felületen vidd be az adataidat, majd ugyanitt az erre kijelölt mezőkben töltsd fel a beküldeni kívánt munkákat és add meg azok részleteit (cím anyanyelven, cím angolul, készítés éve). Sikeres nevezés esetén visszaigazoló üzenet és e-mail érkezik.
A pályázatra kizárólag 4x3 méretarányú munkák küldhetők be, 300 DPI felbontás, PDF kiterjesztés, CMYK állomány. A digitális fájlok mérete nem haladhatja meg az 100 MB-ot. A plakátokat az innen letölthető sablonba kell belehelyezned.
Javasoljuk a vektoralapú munkák készítését, tekintettel arra, hogy a beválogatott és a díjazott munkák lehetőség szerint óriásplakátként lesznek kiállítva Nagyvárad utcáin.
A díjátadó megszervezése nagyban függ a járványhelyzet alakulásától. Amennyiben a feltételek kedvezőek lesznek, a díjátadó Nagyváradon kerül megszervezésre, a Szent László Napok keretében, június 21. és 27. között. A további információkról weboldalunkon és social media oldalainkon tájékoztatunk.